Про край
     Закарпатський край – мальовничий і різнобарвний. Край, де вода гірських рік і потічків чиста, як сльоза, а повітря таке прозоре, що, здається, аж дзвенить від подиху легкого вітерцю. Недоторкана природа манить до себе.
     Влітку гори зелені і пахнуть чебрецем, м’ятою, звіробоєм, - усіляким лікувальним та рідкісним різнотрав’ям. Протоптані вже десятками, а то й сотнями років, вузькі стежини ведуть крізь ліси, полонини, мандрують до потічків і водоспадів. Серед глибоких долин, якими порізані Карпати, мчать свої кришталеві води гірські ріки, річечки і потоки. Їх нараховується близько 900, і усі вони відносяться до басейну Тиси — найдовшої ріки Закарпаття і найбільшої притоки Дунаю. Саме мальовнича краса природи перетворила Міжгір'я в одне з кращих місць туризму в краї.
     Одним із найгарніших куточків Закарпаття є с. Верхнє Студене, Міжгірського району. Районний центр Міжгір'я (до 1953 р.- Волове) розташований глибоко в горах, у вузькій долині Ріки, яку оточують полонини Боржави і ріки Червона. Автомобільні дороги зв'язують Міжгір’я з Ужгородом, Львовом, Мукачевим, Хустом і іншими населеними пунктами. Через селище проходять автодороги: Хуст-Міжгір’я-Воловець і Міжгір'я-Долина.
     У Верхньому Студеному для вас організують цікаві подорожі до Синевирського озера "Морське око", на Теребле-Ріцьку ГЕС. Саме тут річки Теребля і Ріка з'єднали свої води через 4-кілометровий тунель, що проходить крізь гору Вівчарський Верх. Можна відправитися на полонину Боржаву, до водоспаду Шипот. Жителі села запропонують для вас мандрівки верхи на конях, а також кінні походи в гори з ночівлею.
     Взимку гори приваблюють любителів покататись на лижах, сноуборді, малюків – на санчатах. Так по-особливому смакує в горах знаменита грибна юшка, гаряче вино з корицею! А ввечері що може бути краще, ніж справжня карпатська дерев’яна сауна!
     Для любителів гірськолижного спорту у с. Верхнє Студене є три підйомники. Найперше - канатно-буксирувальний підйомник довжиною 1000 м (перепад висоти 100 м). Він ідеально підійде для початківців і непрофесіоналів. Є «старий» підйомник довжиною 450 м., а також бугель спорткомплексу «Адреналін» (200 м). Для вашої зручності біля підйомників працюють прокатні пункти, де можна підібрати лижі.
     Село Верхнє Студене розташоване у мальовничому краї Закарпаття, в обіймах вічнозелених смерек, ялиць. Сюди можна приїхати на відпочинок у будь-яку пору року. Вам тут сподобається!

укр   eng